Az őszi estéken, csendes délutánokon vagy álmos délelőttökön nincs is jobb, mint otthon kuckózni a kanapén egy finom forró ital és kedvenc Mannáid társaságában. A hangulat még meghittebb lehet, ha házi készítésű vegán gyertyát gyújtasz. Mutatom, hogyan készítheted el!
A gyertya mindig is különleges szerepet töltött be a hétköznapokban: beragyogja a teret és kellemes, pihentető, ünnepi atmoszférát kelt a korán sötétedő hideg hónapokban. A gyertyagyújtás mindig is egyet jelentett az otthonossággal, a meghittséggel és a kellemes, ellazult hangulattal. Egy gyertya lángjába nézve az idegesség és a feszültség megszűnik, és egyfajta meditatív, relaxált állapotba kerülünk. Az sem ritka, hogy nagyszerű ötletek ilyenkor jutnak eszünkbe, esetleg egy-egy kellemes emlék bukkan fel a régmúltból.
A házi gyertyakészítés már önmagában csodás kikapcsolódás, arról nem is beszélve, hogy itt tényleg kiélheted kreativitásodat. Ezúttal egy vegán, illatos szójagyertya „receptjét” hoztam el neked, mert fontosnak tartom, hogy ne csak a kozmetikumok, hanem a lakberendezés terén is a természetes, növényi eredetű, natúr megoldásokat használjuk.
A szójaviasz nagy előnye, hogy a paraffin gyertyákkal ellentétben tisztán ég, illetve az égési hőfoka is alacsonyabb, mint a paraffinnak, emiatt hosszabb ideig ég, így tovább élezheted a gyertya lángját.
Hozzávalók:
- szójaviasz (ezt többnyire pehely formájában tudod megkapni a hobbiboltokban)
- fakanóc és talp
- üveg vagy kerámia edény, amibe a gyertyát öntjük
- Manna 100%-os tisztaságú levendula illóolaj (használhatod a Manna citrom, vagy akár az édesnarancs illóolajat is)
- egy lábas
- fémtál
Elkészítés:
- Először is mérjük ki a szójaviaszt.
- Vegyük azt az üveg vagy kerámiaedényt, amibe a gyertyát szeretnénk önteni, és kétszer annyi szójaviasz pelyhet mérjünk ki, mint amennyi az edény űrtartalma.
- Ez után nincs más hátra, mint megolvasztani a viaszt. Hasonlóan a csokoládéolvasztáshoz, a viaszt is vízgőz felett tudod biztonságosan megolvasztani, elkerülve annak a kockázatát, hogy megégjen.
- Egy fazékban vagy lábasban tegyél fel vizet, majd amikor elkezd forrni, helyezd a fémtálat a fazék tetejére és öntsd bele a szójaviaszt.
- Elég néhány perc, és a viasz teljesen felolvad.
- Ekkor várj 5 percet, hogy ne legyen annyira forró, és add hozzá az illóolajat. Ez azért kell, hogy nehogy megégjen az illóolaj.
Közben készítsd elő az üveg vagy kerámiaedényt, amibe a viaszt öntöd. Lehet vastag falú vizes pohár, vagy régi, vastag falú befőttesüveg is. Az üveg aljára gondosan rögzítsd fel a fakanócot, hogy ne mozduljon el, erre a célra használhatsz kétoldalú ragasztót is. Ha elkészültél, óvatosan öntsd a viaszt az edénybe, ügyelve rá, hogy a kanóc felső egyharmada szabadon maradjon. A viasz pár óra alatt teljesen megdermed, és már kész is a varázslatos, házi készítésű vegán illatgyertyád!
Egy ilyen klasszikus kézműves tárgy tökéletes, ha valakinek személyre szóló ajándékot szeretnél adni. A gyertya üvegét ízlés szerint díszítheted, festhetsz vagy írhatsz is rá! Arra viszont mindig figyelj, hogy égő gyertyát ne hagyj felügyelet nélkül a szobában, illetve pár óránál tovább ne égess gyertyát zárt helyiségben. Ha háziállatod van, akkor az ő egészségére is figyelj gyertyaégetés közben.
Hozzászólások
Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be!