Gyógynövények, amelyeknek minden háztartásban ott a helyük IV.
A kamilla – A sokoldalú gyógyító
Gyógynövényismertető sorozatom a negyedik részéhez érkezett. Most az egyik legismertebb gyógynövényünkről, a kamilláról tudhatsz meg kicsit többet.
A népi gyógyászatban nagyon régóta használatos növény a kamilla. Az egyik legismertebb gyógynövényként a virágát használják, amelyet friss és szárított formában is sokféleképpen alkalmazhatsz.
Hogyan használd?
Megfázásos, influenzás megbetegedésnél igazi népi gyógymód, és nagyon hatásos, a kamillás inhalálás. 6-8 evőkanál szárított kamillavirágot forrázz le kb. 1,5 liter vízzel, hajolj fölé, és fedd le a fejed egy törölközővel. 10-15 percig lélegezz mélyeket a kamillás gőzből. Figyelj arra, hogy az inhalálást ne vidd túlzásba, hiszen a túlzásba vitt kamillás inhalálás kiszáríthatja a nyálkahártyát.
Fogyaszthatod tea formájában. Ez segíthet gyomorbántalmak esetén, serkenti az emésztést, enyhe szélhajtó hatású. 1-2 evőkanál szárított kamillavirágot forrázz le 2 dl vízzel. Hagyd állni 10-15 percig, majd szűrd le a teát. Fogyassz naponta 3 csészével. Itt is figyelj arra, hogy amennyiben súlyos asztmával vagy súlyos fű-, fa-, virágallegiával küzdesz a kamilla is a fű, fa, virág kategóriába tartozik. Folyamatosan ne használj semmilyen gyógynövényt, 3-4 hét után mindig tarts egy kis szünetet.
Ülőfürdőként is hatásos a kamilla. 5-6 evőkanál virágot forrázz le, majd hagyd állni 10-15 percig. Szűrd le, majd öntsd a fürdővizedbe. 20 percig élvezd a kamilla illatát.
Ha problémás a bőröd, vagy épp száraz, akkor alkalmazz kamillás lemosást. Csináld meg a feljebb említett kamillateát, és hűtsd le szobahőmérsékletűre. Egy vattapamacs segítségével naponta kétszer töröld át az arcod és a dekoltázsod ezzel a kamillás vízzel. A hatás nem marad el.
Hozzászólások
Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be! Belépek