Gyógyító petrezselyem
gyógyító petrezselyem

Gyógyító petrezselyem



Mindannyian használjuk, és annyira ismert, hétköznapi alapanyag, hogy szinte nem is veszünk tudomást róla. Pedig a petrezselyem egyszerre vitaminbomba, gyógynövény és pótolhatatlan ételízesítő! Íme, pár érdekesség, amit biztosan nem tudtál róla!

A petrezselyem igazi csodanövény, rengeteg felhasználási lehetősége és egyszerűsége miatt az egyik kedvencem. Valójában minden része értékes: gyökerét általában a levesbe szeljük, míg leveleit az ételek díszítésénél használjuk fel.

Ha eddig az ételek egyszerű díszítőelemeként tekintettél rá, akkor az egészségügyi gyógyhatásainak megismerése után valószínűleg többet fogsz használni belőle. A petrezselyem ugyanis fokozza a vesék és a hólyag működését, eltávolítja a szervezetben felgyülemlett vizet. Vizelethajtóként segít megelőzni a húgyúti fertőzések és a vesekő megjelenését. Enyhíti a gyomorpanaszokat és az emésztési zavarokat: megszabadít a bélben pangó gázoktól, mérsékli a hányingert, ösztönzi az anyagcserét, tisztítja a májat, támogatja a szervezet méregtelenítését. Hatásos ellenszere a fertőzéseknek, klorofiltartalma révén pedig részt vesz a baktériumok és gombák elpusztításában.

A petrezselyem A-vitamin tartalma ráadásul a látásunk javára is válik. Ha pedig a nehéz női napokon rossz a közérzeted, szintén ajánlott fogyasztani, mivel csökkentheti a görcsöket.

Arra is bátorítalak, hogy a tavasz beköszöntével bátran kísérletezz a petrezselyem termesztésével. Frissen szedve hosszú hónapokig eláll, alufóliába csomagolva pedig a mélyhűtőben is el tudod tárolni. Így mindig lesz kéznél petrezselyem, íze pedig épp olyan lesz, mintha frissen vágtad volna. Ha nem akarod fagyasztani, akár ki is száríthatod, majd felaprítva és sóval összekeverve tedd egy légmentesen zárható üvegbe. Tökéletes fűszersó!

Most pedig jöjjön a kedvencem, ami nem más, mint a petrezselyemtea. Ugye, hogy nem is gondoltad volna, hogy ebből a növényből teát is lehet főzni?

Petrezselyemtea:

Forrázz le 3 deciliter vízzel 2 teáskanálnyi összeaprított petrezselyemlevelet, esetleg gyökeret, utóbbi esetében kevesebb vizet használj. Hagyd állni 15 percig, majd szűrd le. Az ajánlott mennyiség napi két pohár, ha ennél többet iszol belőle, könnyen hányingert okozhat. Ha várandós vagy, akkor is tartózkodj tőle.

Végül megosztok veled egy igazi tavaszi különlegességet, ami nem más, mint a petrezselyem krémleves:

Hozzávalók:

10 dkg vaj / vagy 4 evőkanál olívaolaj
3 kanál liszt
2 csokor petrezselyemzöld
1 csipet tengeri só
3-4 db egész fekete bors
1 l zöldségalaplé
1 fej vöröshagyma
3 kanál tejszín / vagy növényi tejszín

A petrezselymet mosd meg és aprítsd fel, majd vajon futtass meg egy fej apróra vágott vöröshagymát. Add hozzá a petrezselyemzöldet és fűszerezd. Párold 5 percig, majd szórd meg liszttel és engedd fel az alaplével. Forrald fel, majd hűtsd le egy kicsit és turmixold össze. Kevés tejszínnel teheted bársonyossá. Pirítóssal, vagy kenyérkockával is nagyon finom.



Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák

Hozzászólások

Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be!



Díjazzuk a hűséged!

A százalékokban számított kedvezmények ideje lejárt, mert szeretnénk, ha Manna Club tagként megkülönböztetett figyelmet és még több kedvezményt kapnál. Ezért létrehoztunk a Manna Clubot, ahol könnyen átláthatod az aktuális ajánlataid.

Tudj meg többet