7 természetes immunerősítő
Az én kedvenc természetes immunerősítőim
Egyre többen influenzásak a környezetemben, ezért gondoltam arra, hogy összegyűjtöm Neked a kedvenc természetes immunerősítőimet 7 pontban.
1. A finomított cukor elhagyása
Nem is hinnéd, mennyi mindenben ott van a finomított fehér cukor, amiből már néhány gramm is órákra gyengítheti fehérvérsejtjeid védekezőképességét. Természetesen más káros élettani hatásai miatt is érdemes elkerülni, ebben a vírusos, bacilusos időszakban fokozattan ajánlom, hogy mondj nemet rá. Helyettesítsd inkább mézzel!
2. Ginzeng
Nemcsak az őszi-téli időszakban szeretem használni, annyira sokoldalú gyógynövény. Nehezebb időszakokban, ha sok a munkám vagy stresszesebb vagyok, gyakran bevetem, mert nemcsak a szellemi, hanem a fizikai teljesítőképességet is képes növelni, átlendít a holtpontokon. Általánosságban jól erősítheti a szervezet védekezőképességét, vagy segít talpra állítani azt betegségek után. Számos módon magadhoz veheted, én szívesen fogyasztom teaként, vagy fűszerként.
3. Kasvirág
Más néven Echinacea, amelyet származási helyén, Észak-Amerikában az őslakos indiánok évszázadokon át alkalmaztak külső és belső sérülések, sebek gyógyítására, és a népi gyógyászatnak napjainkban is egyik alapeleme. Ez a gyógynövény elsősorban a neki tulajdonított immunerősítő, antivirális és gyulladáscsökkentő hatásának köszönheti népszerűségét. Hajtásából gyakran teát vagy gyógycseppeket állítanak elő, ez utóbbi meghűléses, felső légúti panaszok kezelésére ajánlott. Ha kitör az influenzajárvány, én nem szoktam megvárni, hogy beteg legyek, megelőzésképpen alkalmazom.
4. Homoktövis
Bár enyhén kesernyés az íze, telis-tele van vitaminokkal: C-, A-, E-, B-, és K-vitamint is tartalmaz, igazi csodafegyver az immunerősítésben, antioxidánsok is vannak benne. A hatóanyagok a növény bogyóiban találhatóak, amiket házi szörpként, dzsúzként, aszalt, préselt formában is elkészíthetsz. Külsőleg alkalmazva pedig natúr bőrápoló receptek kitűnő alapanyaga. Általános levertség ellen is be szoktam vetni.
5. Fokhagyma
Biztosan neked sem kell bemutatni antibakteriális hatásait ennek a fantasztikus, már az ókorban is alkalmazott immunerősítőnek. Azt ne felejtsd el, hogy jótékony, vírusölő tulajdonságát és magas vitamintartalmát akkor tudod megőrizni, ha nyersen fogyasztod. A tippem, hogy áztasd be mézbe, vagy készítsd el olajként – azaz zúzott, vagy egész fokhagymagerezdekre önts napraforgóolajat, és chilivel, vagy szárított zöld fűszerekkel hűvös helyen tárold.
6. Gyömbér
Az egyedi illatú és formájú különlegesség gyógyító erejét már a középkorban is felismerték. Remek immunerősítő, gyulladáscsökkentő, méregtelenítő és hangulatjavító. Fogyaszd bátran akkor is, ha már benne vagy a náthában, de akkor sem fog ártani, ha megelőzésképpen veszed magadhoz. Én gyakran áztatok belőle forró vízbe és egy kis citromlével elkeverve, forró italként alkalmazom. Kapszula és őrlemény formájában is elérhető, de a legjobb, ha a nyers változatot választod. Természetesen a gyömbérből is szuper saját szépségápolási kencéket tudsz készíteni.
7. Gyógyteák
Zöld, fehér, kamilla, hársfa, menta, csipkebogyó, citromfű – ezek az én kedvenceim, de gyakorlatilag bármilyen gyógynövény szóba jöhet, és még a megfelelő folyadékbevitelről is gondoskodhatsz a segítségükkel. Én nem ízesítem semmivel, és igyekszem mindig szárított növényekből készíteni teafilter helyett. Sőt, saját magam keverem őket, így tudok készíteni akár májvédő, vagy nyákoldó teát – attól függően, épp mire van szükség a családban. Te milyen gyógyteákat szoktál inni és mennyit?
Hozzászólások
Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be! Belépek