Mi fán terem a sheavaj?

Mennyit tudsz Afrika kincséről?
Ismered a Manna Organikus Ghánai sheavajat? Netán több tégelyed is van otthon?
Gondolkodtál már valaha azon, miközben a kezedben tartottad, hogy vajon hogyan és miként került hozzád ez az egzotikus különlegesség?
Ezt osztjuk most meg Veled.
A sheavaj teljes mértékben, 100%-ban növényi eredetű vaj, fő lelőhelyei a nyugat-afrikai országok, különösen Ghána vagy Togo. Elcsodálkoztál, ugye? Bizony, ezekről a távoli forró vidékekről érkezik egyenesen a kezedbe ez a mesés csodaszer, amit nemes egyszerűséggel csak „Afrika aranyaként” emleget mindenki, aki a közelébe kerül.
Na jó, de mégis, mi fán terem a sheavaj?
Szó szerint véve a kérdést, az Afrikában honos sheafa, vagy más néven karité fa (eredeti afrikai nyelven így nevezik: s"í fa) gyümölcséből nyerik ki. A fa termése a sárgabarack méretű sheadió, amely fanyar ízű, nagyon tápláló, és a magja olajban rendkívül gazdag. Ebből a magocskából vonják ki a sheavajat – gondoltad volna?
A dolog persze nem ilyen egyszerű, hiszen maga a fa csak 15 éves kora körül kezd teremni – ami viszont nagyszerű, hogy akár 300 évig is elél, és még akkor is ontja magából értékes termését.
Sokat sejtet, hogy így is emlegetik: „Nők aranya”, „Élet fája”.
Tudni akarod, miért? Akkor olvass tovább!
Mi mindenre jó a sheavaj, és miért főnyeremény, ha Neked is rejtőzik a fürdőszobádban belőle?
- hidratálja
- ápolja
- táplálja
- megnyugtatja bőröd
- gyorsítja a sebgyógyulást
- remek ránctalanító hatással bír
- leégés ellen
- szúnyogcsípésre is kiváló
- gyorsítja a bőrsejtek megújulását
Mi mindenre használják még a sheavajat?
- a fa gyümölcsének a húsa ehető – meg is eszik az afrikai gyerekek :)
- főzésre
- a fa fűtőanyagként is remek
- gyógyítási célokra
- szépségápolásra
- a dió héja rovarirtásra is kitűnő
Ugye Te is érted már, miért nevezik Afrika kincsének a sheavajat?
Mi mindent helyettesít?
- arckrémet
- testápolót
- szemránckrémet
- ajakápolót
- hajbalzsamot
- hajvégápolót
- napozás utáni krémet
- kézkrémet
- sarokpuhító krémeket
- bőrpuhító készítményeket
- popsikrémeket babáknak
- szúnyogcsípés elleni nyugtató krémeket
- sebgyógyító krémeket
és még valószínűleg ezer más dolgot is.
Van-e különbség sheavaj és sheavaj között?
De még mennyire!
Sok szépségápolási termékre írják rá, hogy "sheavajat" tartalmaz. Ez azonban még korántsem jelenti azt, hogy Te igazi „Afrika kincsét” tartasz a kezedben!
A legszuperebb minőségű sheavaj a finomítatlan shea, amihez semmit sem adtak hozzá, és amiből semmit sem vettek el. Így az összes vitamin és tápanyag benne van, és maximálisan gazdagítja bőröd.
A finomítatlan, nyers sheavaj, teljes mértékben természetes, színe a világos bézstől egészen az igazi „nyersbőr” színig terjedhet, és még arról is megismerheted, hogy enyhe füstös illatot áraszt. Ha próbáltál már Manna Organikus Ghánai sheavajat, akkor jól tudod, milyen illatúnak kell lennie :)
A nyers sheavaj a legtisztább, leghatásosabb kincs, és fontos, hogy kézzel készül, azaz semmilyen vegyi procedúrának nem teszik ki!
Ha már hozzányúlnak, és kémiai anyagokkal „finomítják”, akkor sokat veszít értékéből, és ennek megfelelően hatásából is. Gyakran a hexán nevű vegyi anyaggal keverik. A kémiai folyamatok által a sheavaj elveszíti a benne lévő tápanyagok nagy részét, és teljesen átalakul a szerkezete.
Mit tegyél, és hogyan védd ki, hogy rossz minőségű sheavajat kapj?
Vegyél Manna Organikus Sheavajat, és biztos lehetsz benne, hogy a lehető legszuperebb minőséget kapod.
Légy éber, mindig nézd meg a címkét, és az összetevőket. És már megint a Mannához térünk vissza: próbáld ki a már említett vajunkat, és azután sosem fogod összekeverni a finomítatlan vajat a finomítatlan kinccsel!
Ha már a sheavajról beszélünk, fontos említést tenni az úgynevezett komedogén indexről
Hallottál már róla? Ez nem más, mint egy jelző, ami megmutatja, hogy az adott termékben, kozmetikai szerben mennyi a pórusokat eltömítő, így pattanást okozó összetevő. Erről hamarosan bővebben is olvashatsz majd itt a blogon, most elég annyit tudnod, hogy a nyers, finomítatlan sheavaj komedogén indexe 0, vagyis még zsíros bőrre is nyugodtan kenheted.
Hogyan készül a sheavaj?
Apró afrikai falvakban, gondos női kezek kemény munkájával. Már évszázadok óta adják át egymásnak a generációk a tudást, és a kezdetektől tradicionális női munka volt a sheavaj készítése.
A fa gyümölcsét először is összegyűjtik, majd meghámozzák . Ezt napon való szárítás követi. A hámozás szintén nehéz és időigényes: a meghámozott diót összetörik és ledarálják, majd a kapott – viszonylag még durva és kemény – masszát vízzel együtt felmelegítik. Főzés közben kiválik a tetején a zsír, ami tulajdonképpen maga a vaj.
Miért mondtuk el Neked mindezt?
Azért, hogy tudd, sok-sok áldozatos munka árán jut el Hozzád a kincs, ami valóban napjaink legjobb szépségszere – sőt, ha ezt használod, nemcsak egészséges és szép bőrrel büszkélkedhetsz, hanem segíted azoknak az afrikai nőknek a megélhetését, akik nap mint nap azon munkálkodnak, hogy a sheadió legjavát csalogassák elő - Neked.
Próbáld ki, és ápold bőröd Manna Organikus Ghánai sheavajjal Te is! Itt tudod megrendelni ››
Te használod már a Manna Organikus Ghánai sheavajat?
Mit szeretsz benne a legjobban?
Hozzászólások
Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be! Belépek
A shea vaj termékminták hány mililiteresek?
Kedves Vivi,
nincs termékmintánk a shea vajból.
2 (néha 3) kiszerelésben érhető el: 15 ml, 100 ml, 200 ml.
Remélem tudtam segíteni,
üdv
Emil
Én mindenkinek ajánlom, nagyon jók a vajak!!! Mindegyik a kedvenceim közé tartozik, és semmiképen nem kennék krémeket az arcomra, ha van ilyen lehetőségünk, hogy ezeket megvásároljuk. Köszönjük nektek!:-)
Sziasztok!Én mostanság használom el az első nagy tégely mannás shea vajamat. Használtam már mindenre:- leégésre, csodálatosan meggyógyította az égett bőrt, lehámlás nélkül!!, - csúnya, gyulladt pattanást is eltüntettem vele, amire az erős fertőtlenítő sem hatott, és mióta megismertem, kézkrémnek csak ezt, és egyéb mannás vajakat használok. Mosás, mosogatás alkalmával kiszáradt és kerti munkánál igénybe vett kezeimre csak ez ad enyhülést. Mindenkinek szeretettel ajánlom. Tényleg azt kapod, ami írva vagyon!!
Kedves Szappantündérek!Már egy ideje használom a shea vajat, és nagyon szeretem. Viszont motoszkál bennem a kérdés, hogy, tekintettel arra, hogy afrikából érkezik, s tudjuk, arrafelé általában sajnos milyen a helyzet, mennyire fair trade a termék? Nem szeretnék azzal a tudatta élni, hogy a kellemes tapintású bőrőmnek más fizeti meg az árát. :/
Itt olvashatsz róla bővebben:
/blog/mannaszappan-es-meltanyos-kereskedelem
üdv Emil