Gyere, és bulizzunk együtt október utolsó hetén, gyűjts be két ajándék Mannát 3550 Ft értékben!
Játssz velem, találd meg a webáruházban elrejtett 3 tököt, és szerezd meg az értékes meglepetés ajándékokat! Siess, mert nincs sok időd, ugyanis a játék MA (2020.10.29.) reggel 6:00 órakor kezdődik és 2020.10.31. éjfélig tart!
Segítek neked egy kicsit, hol érdemes szétnézned!
1. Görgess le az oldal aljára, és gyűjtsd be az első tököt! ?
2. Látogasd meg a legújabb Mannákat, és keresd a tököt a varázslatos arcápolók között!
3. Te is örülsz, hogy megérkezett? Kukkants be a legújabb Manna, a Bőrselymesítő testápoló termékoldalára, hátha ott is elbújt egy tök!
Ha összegyűjtötted az összes tököt, garantált ajándékaid 3550 Ft értékben belekerülnek a kosaradba. Ahhoz, hogy az ingyenes ajándékaid megkaphasd, add le nyomban 6000 Ft feletti rendelésed (ebbe a szállítási költség nem számít bele)!
Fontos:
- Ha elnavigálsz az oldalról, az ajándékod törlődik a kosaradból, és ha azt szeretnéd, hogy újra belekerüljön, ismét össze kell gyűjtened a tököket.
- A tökgyűjtésre és a rendelésed leadására 2020.10.31. éjfélig van lehetőséged.
De miért épp tök?
Tudtad, hogy a Halloween az angolszász folklórból származik, ám napjainkra az egész világon, például Magyarországon / Németországban is elterjedt a szokás, hogy bulikat rendeznek október utolsó éjszakáján.Az a hagyomány, hogy Halloweenkor tököt faragnak, a Brit-szigetekről származik, és a bevándorlókkal érkezett az Egyesült Államokba. Érdekesség, hogy eredetileg nemcsak tököt, hanem takarmányrépát vagy céklát is faragtak. A nagyméretű, narancssárga sütőtököt pedig az amerikaiak kezdték használni erre a célra.
A töklámpás Írországban és a Skót-felföldön a gael Samhain-fesztiválok egyik szereplője volt, ugyanis úgy hitték az emberek, hogy ebben az időszakban a tündérek, lidércek és szellemek nagyon aktívak. A lámpások célja értelemszerűen a világítás volt, illetve a fényükkel próbálták távol tartani a gonosz alvilági lényeket.
Amikor olvastam róla, engem nagyon meglepett, hogy Magyarországon már a középkorban készítettek töklámpásokat, ám csak világításra, nálunk nem volt misztikus oka. Fennmaradt egy történet arról, hogy amikor a XI. században Salamon, a korábbi király összeesküvést szőtt Szent László ellen, tettéért a Dunakanyar egyik hegytetején álló vár tornyába zárták, ahol töklámpásokkal világítottak az őrei. A folyón járó hajósok a töklámpások fényére „világítótoronyként” tekintettek – innen ered egy furcsa szólásunk: „Fénylik, mint Salamon töke”.
Indulhat a játék? ?
Hozzászólások
Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be!
Nagyon jó ez a halloween tökös játék!!?