Hogyan lehet a talpbőröd újra majdnem olyan, mint a babáké?
Ismét jön a szandálszezon, így felmerül a kérdés:
Hogyan lehet a talpbőröd újra majdnem olyan, mint a babáké?
A talpak száraz, repedezett bőre nemcsak a kellemetlen látvány miatt kerülendő, hanem azért is, mert betegségek melegágya lehet: a kórokozók könnyen bejuthatnak a berepedezéseken keresztül a szervezetbe.
A következőkben néhány egyszerű, de hatékony módszert olvashatsz, hogyan kezelheted ezt a problémát – természetesen vegyszermentesen.
- Hidegen sajtolt olajat (pl. olívaolaj, mandulaolaj, jojobaolaj) masszírozz a talp bőrébe, különösen a sarkakba fürdés után, majd húzz fel egy pamut zoknit. Ha nem zavar, aludj így; az eredmény pár napon belül érezhető! A hidegen sajtolt olaj helyettesíthető valamilyen természetes vajjal is (pl. sheavaj, kakaóvaj), ezzel talán könnyebb dolgozni, mert nem folyik annyira.
Ha valami igazán különleges luxus lábápoló keveréket szeretnél készíteni, csepegtess bele igazi, saját készítésű rózsavizet:
Egy fazékba tegyél friss, illatos rózsaszirmokat, majd önts rájuk annyi vizet, hogy éppen ellepje azokat. Forrald fel, szűrd le, majd öntsd üvegekbe. Használhatod arctonikként is, tisztítja és megnyugtatja a fáradt bőrt.
- 1 érett banánt+ fél avokádót pépesítve kenj a talpadra, hagyd rajta 10 percig, majd öblítsd le. Tehetsz bele pár csepp illóolajat is, száraz bőrre a geránium, a pacsuli vagy az ylang-ylang jó hatású, de a levendula és teafa olajak keveréke nemcsak szuper illatú, hanem fertőtlenítő is. A pakolást megcsinálhatod akár naponta is.
- Citromleves áztatás: egy lavór meleg vízbe tegyél 1-2 citrom levét, áztasd benne a lábad kb. 10 percig, majd gyengéden dörzsöld át egy luffa szivaccsal vagy más kíméletes dörzsölésre alkalmas „szerszámmal”.
- Bőrradír talpra: őrölj meg egy csészényi rizst annyira, hogy lisztszerű állaga legyen (nem baj, ha maradnak benne nagyobb darabok), adj hozzá 1-2 kanálnyi mézet és egy kis almaecetet. Ha igazán tápláló keverékre vágysz, tegyél hozzá olíva- vagy mandulaolajat is. Először áztasd be a lábad, majd utána radírozd ezzel a radírral.
- 2 evőkanálnyi olívaolajhoz adj pár csepp citrom- és levendula illóolajakat, majd ugyanennyi vizet. A keveréket jól rázd össze, és már használhatod is ott, ahol csak szükség van rá.
Hozzászólások
Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be! Belépek
Kedves Szappantündér!
Megcsináltam a rózsvizet vörös rózsasirmokkal, de teljesen fekete lilás lett a víz színe. Arctonikként szeretném felhasználni, de kicsit félek, hogy megfogja az arcom.
Tudnál néhány tippet írni a rózsavizzel kapcsolatban, hogy hogyan kell kinéznie, meddig áll el és okoz-e irritációt?
Köszönettel!
moflicica
Kedves Moflicica,
Amint felforrt a víz, egyből szűrd le a vizet, ne hagyd tovább állni benne a szirmokat. Arra vigyázz, hogy a tégely vagy üveg, amibe öntöd, steril legyen, különben megromlhat a rózsavized. Irritációt nem okoz - próbálj meg vegyszermentesen termesztett rózsaszirmokat beszerezni.
Andrea
Szia Mirrrcike,
Ugyanannyi vizet kell hozzáadni mint amennyi olajat teszel a keverékbe!
Andrea
Szia Andi!
Megcsináltam a bőrradírt, de nem fogyott el, kérdés, hogy hűtőben, vagy mélyhűtőben lehet-e tárolni? És ha igen mennyi ideig, mert nem szeretném kidobni és következő alkalomra is jó lenne!
Köszi: Sveca ;)
Szia Sveca! :))
Ne haragudj, de valamiért elkerülte a figyelmem a kérdésed, remélem, még aktuális! :)
Különösen romlandó anyagok nincsenek a bőrradírban, ezért hűtőben simán eláll a következő használatig! Milyen lett amúgy?
Andi
Szia Andi
Az olajos ,citromos ,vizes keveréked nagyon hatásos ,Még a száraz láb száramat is nagyon puhává varázsolta .Nagyon szépen köszönöm .