Fullasztó fürdőszoba takarítás – vess véget a horrornak!
Natúr fürdőkád súroló recept ajándékba
Réges-régen, még évekkel ezelőtt én is használtam a bolti takarító-és tisztítószereket, tudod, a csillivilli flakonokat, amit úgy reklámoznak, hogy csak egy kis spriccelés, és ragyog minden.
A reklámokban mosolygó, tökéletesen sminkelt és manikűrözött, maximálisan boldog nők láthatók, és úgy ábrázolják őket, mintha egyszerűen imádnák ezt csinálni. Nos, az én stratégiám az volt, hogy minél rövidebb idő alatt, lehetőleg levegővétel nélkül, gyorsan befejezzem a fürdőszobai takarítást. Ugyanis rendszerint majd" megfulladtam a flakonokban rejlő méreganyagok szagától, és kapkodva, lélegzet-visszafojtva zajlott az egész procedúra. Ismerős Neked is?
Aztán eljött az a pillanat, amikor megvilágosodtam, és rájöttem, hogy az életünk minden területén fontos a tudatosság. Ekkor kezdtem a természetes dolgok felé fordulni, mind a tisztálkodás, mind a kozmetikumok, a takarítószerek, mosószerek, az egész háztartásom, és persze a táplálkozás terén is. Most megosztok Veled egy nagyon egyszerű receptet, amivel tökéletesen tisztára tudod súrolni a fürdőkádad úgy, hogy közben levegőt is vehetsz :)
Miért jó, ha megcsinálod magadnak is a súrolószert?
- Mert nem kell többé fuldokolva, kapkodva súrolnod a fürdőkádad, attól félve, hogy mennyi méreganyagot lélegzel be
-
Mert természetes összetevőkből álló szert csinálhatsz Magadnak
-
Mert teljesen egészséges, natúr súrolód lesz
-
Mert gyorsan és könnyen meg tudod csinálni magadnak
-
Mert olcsó
Amire szükséged lesz a natúr súrolódhoz:
-
1 csésze szódabikarbóna
-
negyed csésze só
-
5-10 csepp tiszta, hígítatlan citrom illóolaj
-
5-10 csepp tiszta, hígítatlan rozmaring illóolaj
Így csináld: Alaposan keverd össze a hozzávalókat. Tedd bele egy kis edénybe, és szivacs vagy rongy segítségével súrold le a kádat, majd lanygos vízzel öblítsd le. Ha nagyon makacs szennyeződéseket találsz a kádon, akkor ecetes vízzel öblítsd le a súrolószert. Ilyenkor az ecet-víz aránya egy az egyhez, tehát mindkettőből ugyanannyit használj. Az illóolajaktól illatos lesz a fürdőszobád, és nyugodt lehetsz afelől is, hogy teljesen egészséges, amit a kádra fújsz.
Hozzászólások
Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be! Belépek
A szódabikarbóna só nélkül is szuper. Én már régóta használom kádra, inox kávéfőzőre, sütőre. A sütőre és zománcos tűzhelyre, tepsire, grill rácsra kiváló! Ott áll a fürdőmben és a konyhámban is. Bioboltokban fél kilós és kilós változatban is kapható százasokba kerül. Tájékozódjatok a neten!
A mosószóda Na2Co3 is ugyanolyan jó, mint az étkezési szódabikarbóna NaHCo3?
A kettő helyettesíthető, a különbség, hogy a szódabikarbóna kevésbé lúgos és jobban oldódik a vízben.
Úgy tudom, hogy a szódabikarbóna ill. citromsav nem adható már ki gyógyszertárban. Igaz, amióta ezt a cikket (link törölve. Szerk.) olvastam nem is próbálkoztam ilyen beszerzéssel. Ha esetleg valakinek van friss információja erről, szívesen veszem.
Én a múlt héten csütörtökön (12-én) vettem a gyógyszertárban szódabikarbónát. 20 dkg 60 forint volt + a magisztrális díj + a tasak ára. Az utóbbi kettő többe került, mint a szódabikarbóna, de akkor is megéri, mert nagyszerű tisztítószer!
Sziasztok! A lefolyóknak is jót tesz ez a keverék? Olyan laksást bérelünk most, ahol a mosógép a kádba kénytelen ereszteni a használt vizet, ezért mosás után mindig takarítanom kell. Sajnos a szöszmöszök egy része átjut a szűrőn a lefolyóba, így gyakran kell vegyszerekkel feloldanom a lerakódásokat, nehogy elduguljon a kád... Sóval a kérdésem, hogy a szódabikarbóna-só kombináció némi ecettel hatásos a lefolyótisztításra is? Vagy van rá jobb vegyszermentes módszer, mint a bolti porok?
Szia,
Lefolyótisztításhoz elég a szódabikarbóna és az ecet, a só és az illóolajok nem kellenek bele. Öntsd a lefolyóba a szódabikarbónát, majd az ecetet. (Pezsegni fog). Ismételheted többször is.
Andrea
Sziasztok! Én a drága akril kádamat, a csaptelepeket és csempét úgy tisztítom, hogy összekeverek 20%-os ecetet, mosogatószert (én még a boltban kaphatót használom - lehet, hogy lenne már jobb megoldás!???) és vizet keverek össze és ezt fújom a tisztítandó felületre. Rajta is szoktam hagyni. A mosogatáskor is használom az ecetet. Szeretem! :-)
Az illoolja csak azert kell, hogy illatosabb legyen ez az egesz vagy valami funkcioja is van az egeszben? mert nekem otthon nincs citorm illooljama de az osszes tobbi hozzavalom meg van
Az illóolajok fertőtlenítő hatásúak, de ha nincs otthon, kihagyhatod, enélkül is működik.
Tudsz ajánlani valamilyen módszert akril kádak tisztításához is? Mert ez gondolom eléggé összekarcolná.
Kihagyhatod a keverékből a sót, de ahogy ajánlották, mosogatószerrel és ecettel is tisztíthatod.
Szódabikarbónát nagyobb kiszerelésben hol lehet beszerezni? Mert én csak az étkezésit találtam, abból pedig nem túl gazdaságos használni...
Gyógyszertárban többféle kiszerelésben grammra
reklám miatt törölve --- szerk. ----
A legtöbb gyógyszertárban adnak nagyobb kiszerelésben is.
Sziasztok mnagyon jo az indiai dio az is természetes anyag és a gőz fertőtlenit és tényleg nem kell vegyszer
A sóval vigyázni kell, hogy milyet használunk, mert nekem össze-vissza karcolta a tűzhely felületét.ha olyasmit készítek, aminél tudom, hogy szennyezett lesz a tűzhely, inkább lefedem alufóliával.én is természetes anyagokat használok leginkább, de az a tapasztalatom, hogy időnként be kell vetnem a vegyi anyagot is, mert természetes anyagokkal egy idő után már nem olyan szép a kád vagy mosdókagyló, tűzhely. Viszont messze nem kell olyan anyagokat használnom, amitől megfulladok, vagy kimarja a kezem. Ami rendben van tartva, ott szerintem nem kell erős anyag a vegyi anyagokból sem. Egy bitos, hogy w.c az a hely, amit cask természetes módon hosszútávon nem lehet tisztán tartani.Legalább havonta egyszer kell a vegyszer.
Annyi alufólia előállítása, amennyivel egy tűzhelyet letakarsz, százszor környezetszennyezőb, mint a legdurvább bolti súrolószer...