Zöld iskolakezdés, a visszaszámlálás elkezdődött!
Zöld iskolakezdés, a visszaszámlálás elkezdődött!
Már egy hónap sincs hátra, és kezdődik az óvoda, iskola, kinek mi...
Az iskolakezdés nálunk is aktuális, ugyanis nagyobbik fiunk most lesz elsős. A továbbiakban a minél zöldebb iskolakezdés utáni kutakodásomat szeretném veletek megosztani, a tippjeiteket pedig várom szeretettel!
Spórolj egy rakás pénzt már az elején – ne hagyd magad elcsábítani!
A tanszerlista igen hosszú, de érdemes először otthon tüzetesen átnézni, hiszen egy csomó mindent kapásból előhúzhatsz a fiókból, nem kell újra megvenni: ilyenek pl. a színes ceruzák, grafit ceruzák, festékek, ecsetek, stb…
Elismerem, nagy a kísértés, de ha mindig mindenből újat veszünk, csak a kacathalmot növeljük otthon – ill. a gyártók pénztárcáját. (És igen, radírból is elég lesz 1 darab, nem kell a 6-os csomagolás.)
Leendő elsős szülőknek: fontos, hogy az iskola által kiadott tanszerlista alapján vásárolj, így biztos lehetsz benne, hogy nem veszel semmilyen felesleges dolgot!
Ha muszáj vásárlásra adni a fejünket, keressük az újrahasznosítható, újrahasznosított termékeket. Különösen kisgyermekeknél figyeljünk arra, hogy a termék ne tartalmazzon káros anyagokat, mérgező összetevőket.
A festék legyen vizes alapú, a ragasztó oldószermentes, a ceruzák ne legyenek lakkozottak!
A manapság divatos illatos tollakkal is csak óvatosan, mert ugye mondanom sem kell, nem a levendula illóolaja miatt illatoznak annyira.
Mindenre vonatkozik a jó minőség: ha drágább is, tovább tart, tehát jobban megéri az a plusz befektetés; a gyermek is könnyebben, szebben tud vele dolgozni. A világcégek kínálata között általában találsz környezetbarát termékeket is.
Az iskolatáska keményebb dió, de vedd elő minden rábeszélő-tudományod, és hacsak nem lett használhatatlan a tavalyi táska, ne vegyél újat!
Alsósoknál nem érdemes ragaszkodni a rajzfilm karakteres, hosszabb időre tervezett holmikhoz, hiszen amit elsőben szívesen hord lányunk/fiunk, nem biztos, hogy majd jövőre is bevállalja!
És még valami, ami a zöld iskolakezdéshez beszerzendő: egy uzsonnás doboz és egy olyan műanyag flakon, ami mindennap használható. Így nem kell külön fóliába vagy alufóliába csomagolnod a szendvicset, sőt szalvéta helyett is betehetsz egy mini törölközőt, ami kimosható. Ellenőrizd, hogy a doboz és a flakon BPA mentes legyen, a belevaló pedig egészséges!
Tipp: ha sima, újrahasznosított papírral kötöd be csemetéd füzeteit, könyveit, ez utána személyre szabható akár saját rajzokkal, akár matricával – és ilyen tutira nem lesz senkinek!
Neked milyen ötleteid vannak?
Hozzászólások
Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be! Belépek
Nálunk nagyon bevált a jó minőségű csomagolásban kapható másolópapír.
A munkahelyemen megkértem minden kollégát, hogy óvatosan bontsák ki a papírt, és a csomagolást tegyék az asztalomra,mert gyűjtöm.
Ezzel az iskolakezdésre összegyűlt az A/4-es csomagolásokból a kisebb füzetek, az A/3-as csomagolásból pedig a nagyobb méretű füzetek és könyvek borítása.
A lányom szerette ezt a megoldást, mert teljesen egyedi volt, és még nylon borítóra sem volt szükség, csak némi ragasztóra, hogy a hajtogatás ne nyíljon ki.
Üdv: Teri
Én is tapétába csomagoltam az utolsó 5-6 évben az ellenőrzőmet, tök jól nézett ki. Ezenkívül használtam én is szép színes naptárlapokat (kutyás, cicás), meg maradék csomagolópapírokat, amiket otthon találtam. Volt, hogy egy füzetre többféle anyagot is tettem, igen kratív volt (pl. rózsaszín csíkos csomagoló, bordó virágos csomagoló és sárga-fehér tapéta). Minden füzetemet másképpen kötöttem be, így egy idő után már a táskába belenézve tudtam, hogy melyiket kell kivenni, nem kellett elolvasni, hogy mi van rajta/benne! :)
És még amit szoktam csinálni, ha olyan teát veszünk (pl. a Pickwick zöld vagy csipkebogyó teáját), amiben minden filter külön papírba van csomagolva, akkor nem dobom ki a papírokat, hanem ragasztóstifttel szép sorban felragasztom a füzetre (többfélét is lehet egy füzetre tenni, az így kihozható minták miatt ez alehetőség végtelen), esetleg megerősítem egy kis celluxszal, és ráteszek egy sima átlátszó nylon füzetborítót, hogy ne akadjanak bele semmibe a kis papírkák. Nagyon jól néz ki, komolyan!!! (Amúgy a szép teásdobozokat is felhasználom, azokban tartom a papírzsebkendőt a lakás különböző pontjain! ;))
A legtöbb otthonban, vagy a rokonságban volt már valamikor felújítás. Ilyenkor a maradék tapétákat össze szoktam gyűjteni. Van, hogy a tekercsen csak fél méternyi, van amikor több marad. A vékonyabb fajtákba szoktam a könyveket, füzeteket becsomagolni, rá a hagyományos nylon borító, amit nem kell mindig újra megvenni. Gyermekem kicsit szétszórt, de ezeket az egyforma és egyedi borítókat már messziről megismeri.
Tapétába lehet csomagolni ajándékot, de a fehér felét használva már csomagot is adtam fel benne.
Én így spórolok és újra hasznosítok.
sok-sok évet töltöttem el az iskolaszerek világában, így tiszta szívvel ajánlhatom a környezetbarát - újra papírból készült termékeket.
Több árkategoriűában is beszerezhetőek , tetszetősek és a szemnek is kedvezőbbek a belívek színe, a bekötésükkel sem kell foglalkozni.
Reklám törölve (szerk.)
ÜdvEdit
Jó cikk Andi, gratula
Annyival egészíteném ki, hogy ilyenkor a fogyóeszközökből feltankolok rendesen. A csomagot a helyi kis papírboltban veszem meg, mert ők mindig minden kérdésre fel vannak készülve, napi kapcsolatban vannak a helyi tanítónénikkel, és pontosan tudják, hogy melyik osztályfőnök mire gondolt, amikor azt a szót írta a papírra.
Emellett viszont vannak olyan eszközök, amelyek mindkét csibémnél ezerrel fogynak - radír, színes ceruza, grafit, postairon. Ezekből minden évben el bírnak veszíteni egy csomót (még az ötödik előtt álló fiam is szétszórja ezeket, hiszen kreatív srác, akinek a rend nem az erőssége :). Úgyhogy ha a hipermarketekben a jó minőségű termékeket fillérekért meg lehet augusztusban venni, akkor bizony bepakolok belőlük a kosárba rendesen
Emlékszem gimiben a bravo újság oldalaiba kötöttem be a füzeteimet, egyedi volt és újrahasznosított, bár akkor ezt még így nem gondoltam át!
Úgyhogy szerintem újságpapírba is lehet kötni a füzeteket, biztosan van otthon pár régi gyerekújság és azok is jól mutatnak füzeteken, könyveken, és együtt megcsinálni, celluxozni jó móka! De most még olyan tescos újság is eszembe jutott, ahol játékokat rekl
Még mindig benne van az orromban, szívemben az elsőre való készülés, valódi bőrtáskát kaptam, a ceruzák és a papír illata, anyával együtt kötöttük papírba a füzeteket! Nagyon jó volt, sohasem felejtem el, igaz ennek pont 20 éve:D
Legnagyobb gyerekem idén érettségizik, így van némi tapasztalatom :-)
Mi díszcsomagolóba (nem fényes) kötjük a füzeteket, és rá a sima füzet-nylon. A naptár jó ötlet, én is szorgalmaztam, de az enyémek azt akarják, hogy minden füzetük egyforma legyen. Nem értem, miért jó keresgélni, de erről az egyről nem tudtam őket meggyőzni. A mai tankönyvek annyira szépek, hogy ezekre csak átlátszó fóliát teszünk: vettem a helyi gazdaboltban átlátszó zsákokat, darabja 100Ft, belefér 4-5 könyv. Így még akár több gyereket is kibír - már ha közben nem változtatnak az újabb kiadáson :-(
A nylon nem környezetbarát, viszont ha már nem kell, külön gyűjtjük. A füzetekről év végén leszedik a fóliát, megy a szelektívbe, a papír szintén külön. A régi tolltartókat (kb. kétévente kapnak újat) odaadjuk a családsegítőnek.
Mi évek óta tájképes nagyalakú naptárokat veszünk. Egyet a gyereknek, egyet a nappaliba. Ezek a jó minőségű lapok sokáig bírják a füzeteken és szépek a képek is.