Nyaraló gyilkosok
Tudod, mennyi toxikus anyag rejtőzhet egy pillekönnyű nyári testpermetben?
Ismerős a "Nyaraló gyilkosok" cím valahonnan?
Lehetséges, mert Agatha Christie-től vettem kölcsön. Végeztem Neked egy kis nyomozást az üzletekben arról, hogy a „könnyű” testpermetekbe milyen toxikus anyagokat rejthetnek a gyártók. A reklámok könnyed, légies, habkönnyű, friss és egészséges illatokról áradoznak, Te pedig gyanútlanul fújod magadra a különböző toxikus és egészségre is káros permeteket.
Megesett, hogy a szó szoros értelmében nyomoznom kellett, amikor látni akartam az összetevőket a termékcsomagolásokon, ugyanis nagyon ügyesen el volt rejtve. Olyan példát is láttam, hogy a kétrétegű csomagolást lehajtva, szinte lefejtve a dobozról tudtam csak megnézni, mit tartalmaz a csinos kis üvegcse. Arra is rájöttem, hogy a harsány bolti megjelenés, a sok-sok reklám az üzletben, mind arra (is) hivatott, hogy elterelje a figyelmedet a lényegről, és eszedbe se jusson ellenőrizni az összetevőket, hanem inkább hidd el a sok üvöltő plakátnak, hogy ez friss, natúr, bio, egészséges és tisztán növényi.
Mégis, hogyan tudsz ellenállni, és hogyan tudod leleplezni a csalást?
A légies és harmatkönnyű illatok nagyon sokszor telis-teli vannak egészségre káros anyagokkal – ezt nagyon könnyű az esztétikus csomagolással elrejteni. Megfigyelted, hogy a következő nyáron is ugyanolyan jó az illat, sőt, a permet színe és állaga is?
Ez azért van, mert rengeteg állagjavítót tesznek bele, így megőrzi az idők végezetéig a külsejét a folyadék. A mesterséges színezékek szintén ilyen “bombabiztos” szintetikus elkövetők a bolti testpermetekben – ugye Neked is nehéz elképzelned, hogy gyönyörű narancssárga, rózsaszín, bordó színű folyadékokat természetes színezékkel elő lehet állítani?
A harmadik ilyen “gyilkos csoportot” a vegyi úton előállított illatok alkotják. Az a baj, hogy a gyártók nincsenek kötelezve arra, hogy a konkrét összetevőket feltüntessék a csomagolásokon. Emiatt könnyen előfordulhat, hogy Te csak annyit látsz a csomagoláson, hogy “Fragrance” vagy “Parfum”, azt viszont nem tudod kinyomozni, hogy ez milyen eredetű illat.
Az esetek nagy többségében sajnos mesterséges, tehát valószínűleg olyan összetevőkből áll össze a “friss illat”, ami különböző megbetegedéseket okoz, vagy legalábbis egészségkárosító hatással bír.
Mi mindent okozhatnak a friss és légies testpermetek?
-
Fejfájást
-
szédülést
-
alvási nehézségeket
-
kiütéseket és más bőrallergiákat
-
fényérzékenységet
-
köhögést
-
hajhullást
-
hormonális zavarokat
-
hányingert
-
viszketést
Ha eljutottál idáig a cikkben, akkor most talán kicsit el is keseredtél, és tanácstalan vagy.
„Mit fújhatok magamra?” - kérdezed jogosan!
Szerencsére vannak natúr megoldások is. Például tudsz magadnak házi parfümöt csinálni, sőt, receptet is találsz itt a blogon a korábbi írásaim között:
Ezen felül kipróbálhatod a Manna Szappan 100%-ban friss, isteni illatú virágvizeit is, melyeket itt találsz:
Hozzászólások
Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be! Belépek
Az Egyiptomból hozott 100%-os olajok - amik egyébként arany árban vannk - megfelelnek a vegyszermentes követelményeknek?Ezeket nem üvegekben árulják, hanem kimérve, kizárolag erre a célra létesített üzletekben.Én több illatot hoztam Egyiptomból és ezekből szeretnék parfümöt csinálni magamnak.A gaboanpálinka esetleg a vodkát jelenti?
A kérdésed első részére válaszoltam a másik blogban.
Igen, a gabonapálinka vodkát jelent.
Gyakrabban frissítem magam vízzel és valamelyik mannaszappannal továbbá szódabikarbónával vagy házilag készített permettel szórom/fújom be a hónaljam illetve a lábaim.Saját készítésű parfümöt,parfümkrémet is tudok előállítani,bár az illóolajakat most kerülöm a várandósság végett,inkább testvajat használok,például kókuszolajat.
Csak ugy gyakrabban mosakodom, es mivel igen kover vagyok, sok hintoport hasznalok a hajlatokban.Szerintem a melegben, hosegben nem erdemes meg illatositani is magunkat, eleg, ha nem vagyunk izzadsagszaguak.Kulonben szeretem a draga kolnit, minig ugyanazt hasznalom furdes utan.