Vitaminok tavaszi fáradtságra
A tavaszi fáradtságot az okozza, hogy szervezetünk egy átmeneti állapotot él meg. A sötét, rövidebb nappalokat felváltják a hosszabb, több energiát igénylő napok, ám szervezetünk csak késleltetve tud az új körülményekhez alkalmazkodni. A kiegyensúlyozott étrend csak az alap, néhány vitaminból utánpótlásra is szükségünk van ahhoz, hogy lerövidüljön az a néhány hosszabb hét, amit a tavaszi fáradtságnak nevezett állapot nehezít meg.
Ezek a tavaszi vitaminok
Tavasszal a C-vitamin és D-vitamin hiányt kell elsődlegesen kezelnünk. Ezen túlmenően ezek a vitaminok adhatják meg a szükséges energiát tavasszal:
B-1, B-2, B-6, B-12
A B-vitaminok többek között a levertségre, energiahiányos állapotra, az idegrendszerre vannak jótékony hatással. A bőr számára is nélkülözhetetlenek: számos kellemetlen tünetet okozhat, ha páldául nincs elegendő B6- vitamin a szervezetünkben.
Vas és C-vitamin
A C-vitamint egész évben meg kell adnunk a szervezetünk számára, nagyon fontos alapvitamin, de ezen felül szerepe van más vitaminok felszívódásában is. A vas hiánya okozhatja a tavaszi fáradtságot és a szédülést, ugyanakkor a szellemi és fizikai teljesítőképesség visszaesése is visszavezehető az elégtelen vasbevitelre.
D-vitamin
Ezt a vitamint szervezetünk önmaga állítja elő, de mivel a tél folyamán kevés napfényt tudott ehhez a folyamathoz felhasználni, tavasszal pótlásra szorulhat.
E- vitamin
Nagyon fontos vitamin a bőr szempontjából is. Ez a vitamin késlelteti a bőrszövetek öregedésének jeleit, a szervezet védelmi rendszerét segít optimálisan működtetni. Tavasszal itt az idő, hogy kicsit rásegítsünk erre, belsőleg és külsőleg is. A természetes E-vitamin kapszulát közvetlenül az arcbőrbe is masszírozhatod.
Az utánpótlás is legyen - amennyire lehet - természetes eredetű
Válassz egy szélesspektrumú vitaminkészítményt, de ne felejtsd el megnézni az összetevőket sem! Gyakran tesznek pl. mesterséges édesítőszert (aszpartám) a termékekbe; ezeket nem ajánlom, ha más szempontból jó is az összetétel.
Kicsit az évszakhoz igazíthatod az étkezéseidet is; több nyers zöldséget, gyümölcsöt és kevesebb nehezebben hasznosítható főtt ételt egyél, kevésbé leszel fáradékony, könnyebbnek érzed majd magad. A víz és folyadék bevitelünket figyeljük árgus szemekkel, mert ha nem is érezzük, hogy szomjazik a szervezetünk, bőrünk állapotán visszaköszönhet a dehidratáltság, sőt a gyakori fejfájások, szédülés és kedvtelenség hátterében is víz- és vitaminhiány állhat.
Te mennyi vizet ittál ma?
Hozzászólások
Hozzászólnál? Hozzászólás írásához kérjük lépj be!